ניתוח אנדוסקופי של חלל האף והסינוסים FESS

ניתוח אנדוסקופי של חלל האף והסינוסים FESS
חייגו לזימון תור
*2323

הסינוסים הם בעצם חללים בעצם הגולגולת (לכולנו יש 4 כאלה) והם נמצאים מאחורי הפנים (מצח, לסת). תפקידם, לחמם את האויר אותו אנו נושמים לפני שהוא מגיע לריאות. כמו כן, הם משתתפים בתהליך יצירת הקול שלנו.

הסינוסים מייצרים באופן קבוע נוזל צמיגי שתפקידו להגן על הריריות. במצב תקין, הנוזל מתנקז באופן קבוע בלוע. לעיתים, יש בעיה בניקוז הנוזל מהסינוסים ועשויה להתפתח בהם חסימה. החסימה, תקשה על תפקוד תקין של הסינוסים ובכך תתאפשר התפתחות של חיידקים, אלה יכולים לגרום לסינוסיטיס.

 

הטיפול הניתוחי:

ניתוח זה נעשה באמצעות סיב אופטי המוחדר דרך הנחיריים, ללא חתכים בעור הפנים. לאורך כל הניתוח, משודרת למנתח תמונה מוגדלת של הסינוסים באמצעות מצלמה זעירה.

במהלך הניתוח, הרופא ישטוף את הסינוסים מנוזלים שהצטברו שם, יסיר רקמות אשר מפריעות לנוזל להתנקז כראוי, יכרתו פוליפים (במידת הצורך) ויבוצע יישור של מחיצת האף (במידת הצורך).

לאחר שהרופא יסיים את כל התהליך הנ”ל, הוא יוציא את האנדוסקופ ויחדיר לנחיריים תחבושת בצורת גליל (טמפונים) לצורך ספיגת הדם והנוזלים שיופרשו לאחר הניתוח.

הניתוח הינו בהרדמה מלאה וכולל אשפוז של לילה בבית החולים.

התאוששות והחלמה מהניתוח:

כאמור, הניתוח כולל אשפוז והשגחה על ידי הצוות המיומן של RMC, מדיקה RMC.

לאחר השחרור, הרופא ייתן לך הנחיות מדויקות אשר כוללות בד”כ איסור להיחשף לשמש במשך כשבועיים, לא לאכול מאכלים חמים וחריפים, לא לשתות משקאות חמים ולא להתקלח במים חמים.

ב RMC- מדיקה RMC, תוכלו למצוא את הרופאים המומחים ביותר באזור הצפון לביצוע ניתוח

זימון תור

הזינו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם