למי מתאים ניתוח עפעפיים?

ניתוח עפעפיים הוא אחד הניתוחים הנפוצים בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית. הניתוח מתקן עפעפיים עליונים או תחתונים או שילוב של שניהם בהליך אחד, ומטרתו להיפטר מעודפי עור ושומן באזור העיניים. ניתוח זה מתאים עבור נשים וגברים ומעניק לפנים מראה חיוני, רענן וצעיר יותר ומשפיע מאוד לטובה על מראה הפנים הכללי.

מטרת ניתוח עפעפיים:

עם השנים מתחילים להצטבר עודפי עור ושומן ולהופיע קמטים באזור העפעפיים, שרירי העפעף נחלשים וגמישות העור פוחתת. באזור העפעפיים העליונים מצטברים עודפי עור ושומן הגורמים לצניחתם, ובאזור העפעפיים התחתונים מתפתחים קמטים ונוצרות ה’שקיות’ מתחת לעיניים. כל אלו עלולים לגרום למראה מבוגר יותר ועייף תמידית.
ניתוח להרמת עפעפיים עליונים וטיפול בעפעפיים תחתונים מטפל בדיוק בבעיות אלו.

הניתוח פופולרי בעיקר בקרב נשים וגברים בגילאי 45 ומעלה, אך עם זאת, ישנם גם אנשים צעירים יותר הפונים לניתוח זה בשל סיבות תפקודיות, בעיקר כאשר העפעפיים העליונים צונחים ועלולים להפריע לשדה הראייה.

על ידי הסרת עודפי העור והשומן מאזור העיניים, הניתוח מעניק לפנים מראה רענן, חיוני וצעיר יותר.

ניתוח עפעפיים: מהלך הניתוח

מבין הניתוחים הקיימים בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית, ניתוח עפעפיים נחשב לניתוח פלסטי קל יחסית ובעל תקופת החלמה קלה ומהירה.

הניתוח מתבצע לרוב בהרדמה מקומית בתוספת חומרים מטשטשים לווריד, ונמשך כשעה עבור ניתוח בעפעפיים התחתונים, וכשעה וחצי לניתוח משולב של עפעפיים עליונים ותחתונים בהליך אחד.

במהלך הניתוח, המנתח הפלסטי מבצע חתכים עדינים המסווים היטב בעפעפיים העליונים, התחתונים או בשניהם יחדיו. הסוואת החתכים מתאפשרת בזכות שימוש בתפרים עדינים מאד ועבודה מדויקת ביותר.
אצל כל מטופל ומטופלת נדרש שימוש בשיטות וטכניקות ניתוחיות מעט שונות, לכן כדי להבטיח תוצאות אידאליות, טבעיות ויפות, חשוב לבחור במנתח פלסטי אשר מנוסה בכל השיטות הניתוחיות הקיימות וידע לבצע את הניתוח באופן המתאים ביותר.

בתום הניתוח ולאחר התאוששות קלה, המטופל או המטופלת חוזרים (כבר באותו היום) לביתם, תוך המשך הקפדה על הנחיות הצוות הרפואי.

החלמה מניתוח עפעפיים:

ההחלמה מניתוח עפעפיים קלה יחסית ואינה דורשת מנוחה בשכיבה. לרוב לא צפויים להופיע כאבים משמעותיים בעקבות הניתוח.

בשעות הראשונות שלאחר הניתוח אזור העיניים רגיש מעט ועלול להופיע כאב קל, כדי להקל על הכאב ניתן ליטול משככי כאבים ללא מרשם (מסוג אקמול או אופטלגין)

אזור העיניים הינו אזור אשר מחלים מהר יחסית, אך בשל עדינות העור באזור העפעפיים עלולים להיווצר נפיחות ושטפי דם סביב העיניים. אין מה לחשוש, כיוון שמרבית הנפיחות והסימנים הכחולים נעלמים כשבוע עד 10 ימים מהניתוח.

יש לנוח שבוע ימים לפחות מתום הניתוח, ובמהלך השבועיים הראשונים להקפיד על שכיבה עם כרית מוגבהת מתחת לראש. כמו כן, על מנת לדאוג שההחלמה מהניתוח תהיה אופטימלית, במהלך תקופת זמן זו חשוב להקפיד על הימנעות ממאמצים פיזיים ומלהתכופף עם הראש כלפי מטה.

כשבוע עד 10 ימים מהניתוח חוזרים לביקורת במרפאה, אשר במהלכה מורידים את התפרים. החל משלב זה ניתן גם לחזור להתאפר באזור העיניים.

ניתוח עפעפיים בכל עונות השנה:

ניתן לבצע את ניתוח העפעפיים בכל עונות השנה, ללא חשש מהשפעה על איכות הריפוי ועל תוצאות הניתוח. הצלקות של ניתוח העפעפיים הן דקות ועדינות מאוד, ומוסוות בקפל בעפעפיים העליונים, ובשורת הריסים בעפעפיים התחתונים, כלומר אינן חשופות לשמש באופן ישיר ולכן ניתן לבצעו ללא חשש גם בקיץ.

תוצאות ניתוח עפעפיים:

הניתוח בעל זמן ההחלמה המינימלי, מעניק לעיניים מראה חיוני, רענן וצעיר הרבה יותר, ומשפר מאוד את מראה הפנים הכללי.

אצל מרבית המטופלים יישמרו תוצאות הניתוח למשך כל חייהם.

שילוב ניתוח עפעפיים עם ניתוחים נוספים:

לעיתים מומלץ לשלב עם ניתוח עפעפיים ניתוחים אסתטיים אחרים, כגון ניתוח הרמת גבות, או ניתוח מתיחת פנים.

 

ד”ר לאוניד קוגן, הינו מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית. בנוסף, הינו מייסד ומנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית וכוויות במרכז הרפואי לגליל (בי”ח נהריה), ובעל רשת מרפאות פרטיות בצפון

לפרטים נוספים לחצו כאן 

מבין הניתוחים הקיימים בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית, ניתוח עפעפיים נחשב לניתוח פלסטי קל יחסית ובעל תקופת החלמה קלה ומהירה.
ד"ר לאוניד קוגן
לזימון תור ויעוץ בתחום חייגו
*2323

זימון תור

הזינו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם